NAŠA PONUKA

Hnedé uhlie

Ponúkame hnedé uhlie zo severočeských baní Bílina a Most.  Jedná sa o uhlie s výhrevnosťou okolo 18 MJ/kg, vhodné do plechových pecí ústredného kúrenia, kotlov, petríkov...

V našej ponuke nájdete najpredávanejšie uhlie hnedé kocka Bílina, orech 1 Bílina a orech 2 Bílina -tzv. hnedý ekohrášok. Kvalitatívne sa jedná o rovnaký druh paliva, triedi sa v bani pomocou sít na rôzne druhy v závislosti od zrnitosti.

 


Čierne uhlie

Ponúkame čierne uhlie z produkcie poľských baní z Katowickej oblasti. Nejedná sa o "Lacné uhlie z Poľska" o ktorom ste čítali v letákoch alebo na ktorom ste sa už možno aj sami "popálili" a vyšlo Vás napokon poriadne draho.

Ostravské čierne uhlie, na ktoré boli mnohí naši zákazníci zvyknutí, v súčasnosti nie je možné ponúknuť. Ostravsko-karvinská uhoľná panva je súčasťou hornosliezskej panvy, ktorej väčšia časť leží na území Poľska. ( na českú republiku pripadá len asi zhruba 1/7 )

Kladieme dôraz na výber vysokokvalitného uhlia, na ktorom môžu kováči kuť alebo ktorým môžete vykurovať svoj domov.

Čierne uhlie je vhodné ako palivo do liatinových kotlov, prípadne plechových kotlov o hrúbke plechu 6 mm a viac. Ponúkame ho v triedení kocka, orech, ekohrášok.

Čierne uhlie ekohrášok je palivo vhodné najmä do automatizovaných tzv. "šnekových pecí".

Čierne uhlie kocka aj čiernouhoľný ekohrášok si u nás môžete zakúpiť aj balené v 25kg vreciach.


Ekohrášok

Ekohrášok je palivo vhodné predovšetkým do automatizovaných pecí .

Ponúkame:

 • ekohrášok čierny s výhrevnosťou do 29 MJ/kg

 • ekohrášok hnedý -  české hnedé uhlie orech 2 Bílina alebo Most. Kvalitné, cenovo výhodné vykurovanie napr. pre nízkoenergetické domy.


Všetky druhy uhoľných palív si u nás môžete zakúpiť v akomkoľvek aj minimálnom množstve do vlastných vriec prípadne si u nás môžete kúpiť POP vrecia v rozmere 65 x 130cm s nosnosťou 70kg v cene 0,60EUR/kus.

 


Koks čiernouhoľný

Koks sa vyrába z nízkopopolového, nízkosirnatého čierneho uhlia odstránením prchavých zložiek v peci s obmedzeným prístupom kyslíka pri teplotách nad 1000 °C.

Je sivý, tvrdý a pórovitý. Má výhrevnosť 29,6 MJ/kg. Veľkosť je 20-40mm. V porovnaní s ostatnými druhmi pevných palív je najekologickejší pretože jeho spálením vzniká prakticky len CO2. Oproti iným uhoľným palivám má tiež nižšiu prašnosť.

Koks je možné ako palivo používať v liatinový kotloch, špeciálne na to určených.

 


Brikety hnedouhoľné voľné

Nemecké hnedouhoľné brikety UNION alebo REKORD sú výborné palivo na kúrenie v automatických kotloch, peciach aj krboch. Vyrábajú sa lisovaním vysušeného hnedého uhlia bez použitia spojív. Oproti uhliu majú o niečo vyššiu výhrevnosť. Horia optimálne s takmer 100-percentým spaľovaním, to znamená, že ostáva po nich minimum popola.

V ponuke aj balené hnedouhoľné brikety REKORD "7 balené 10kg alebo 25kg.

 


Balené uhlie

Na základe požiadaviek zákazníkov sme ponuku rozšírili aj o balené uhlie. Niektorí zákazníci oceňujú jednoduchšiu a čistejšiu manipuláciu, možnosť prepravy napr. aj v osobnom aute, prípadne majú obmedzené skladovacie priestory, ktoré im neumožňujú skladovať voľne sypané palivá. Ponúkame továrensky balený ekohrášok čiernouhoľný aj ekohrášok hnedouhoľný balený v 25kg vreciach a tiež hnedouhoľné brikety REKORD7 balené po 10kg alebo 25kg.

Balené uhlie má rovnaké kvalitatívne parametre ako voľne ložené uhlie.

V našich uhoľných skladoch máte možnosť naložiť si všetky druhy uhoľných palív aj do vlastných vriec prípadne si u nás zakúpite POP vrecia v rozmere 65 x 130cm s nosnosťou cca 70kg v cene 0,60EUR/kus.

 Štrky a piesky

Ponúkame rôzne frakcie štrkov, piesok dunajský, podsyp pod zámkovú dlažbu. Našou prednosťou je, že materiál Vám presne odvážime na ciachovanej váhe. 1 m3 piesku váži približne 1,5 tony.

Ponuka:

 • Piesok Dunajský certifikovaný
 • Štrk certifikovaný frakcia 0-4 mm ("poterák")
 • Štrk certifikovaný frakcia 4-8 mm ("kamienky")
 • Štrk certifikovaný frakcia 0-4/4-8/8-16 mm (betonársky štrk)
 • Prírodné kamenivo štrkodrva 0-32 mm
 • Ludrovská zmes (podsyp pod zámkovú dlažbu - vápencovitý, obmedzuje rast buriny)
 • Okrasný štrk dunajský (farebné skalky, okrúhle, okrasné, napr. okolo soklov)

 
Balené hnedouhoľné krbové brikety

Nemecké hnedouhoľné brikety REKORD sa vyrábajú lisovaním z vysušeného hnedého uhlia bez použitia spojív. Majú veľmi dobrú zápalnosť a horia optimálne s takmer 100-percentným spaľovaním. V moderných ohniskách, ako sú krbové kachle, krby a kotly na pevné palivo poskytujú dlho pretrvávajúce príjemné teplo s pekným plameňom. V krbe oproti drevu poskytujú teplo dlhšie a rovnomernejšie. Preto nie je potrebné tak často prikladať.

Výhody brikiet:

 • Vysoká výhrevnosť
 • Pekný plameň
 • Dlho pretrvávajúce sálanie tepla
 • Lisovanie bez pridania spojív

  V ponuke:

 • Krbové brikety REKORD "7 10 kg fólia, páska alebo papier (18ks)
 • Krbové brikety REKORD 25 "7 kg balenie viazané (44ks)

Drevené brikety

Brikety z drevených pilín bez spojiva vhodné predovšetkým do krbov, krbových vložiek, kotlov na drevný plyn, ale je ich možné použiť tiež v kotloch s priamym ohniskom.

Brikety majú tvar valca s priemerom 9 cm, dĺžka 26-29cm, v strede je diera.

Balenie 5ks = 10kg v igelitovej fólii. 100 balíkov na palete = 1 tona.